Historia

Historia firmy ECOTONE zaczyna się w 1993 roku, lecz jej założyciele zdobywają doświadczenie ornitologiczne dużo wcześniej. Produkcja sieci na własne potrzeby badawcze oraz rosnące zainteresowanie, początkowo na rynku krajowym a potem w Europie, tym wyrobem doprowadziło do powstania spółki.
Od samego początku firma realizuje zamówienia od instytucji naukowych i podejmuje współpracę z partnerami zagranicznymi. W taki sposób już od lat 90tych oferujemy poza własnymi wyrobami produkty takich światowych marek jak PESOLA, KOWA czy SHERMAN.
Początek nowego millenium to dla nas szybki rozwój firmy oraz nowe rynki i produkty w naszej ofercie. Właśnie wtedy zaczynamy sprzedaż produktów do dydaktyki biologii (mikroskopy, modele) oraz badań chiropterologicznych. Te ostatnie przyczyniają się do wprowadzenia nowych rodzajów sieci (monofilament) a co za tym idzie do szybkiego rozwoju zaplecza produkcyjnego.
Ostatnie lata to nadal rozwój produkcji sieci, wprowadzanie nowych produktów do oferty oraz współpraca z nowymi partnerami. Najważniejszym projektem jaki rozpoczęliśmy ostatnio jest produkcja urządzeń telemetrycznych (GPS-GSM-VHF). Indywidualne podejście do realizowanego projektu, własna produkcja urządzeń są cechami wyróżniającymi nas spośród konkurencji. Zamawiając u nas sprzęt telemetryczny możesz być pewien, że jest on przygotowany specjalnie pod Twoje potrzeby (i oczywiście Twojego projektu). Więcej na temat telemetrii z naszej oferty znajdziesz TUTAJ.
W roku (2013) w trakcie warsztatów telemetrycznych świętowaliśmy 20 lecie naszej działalności!
Dziękujemy za zaufanie jakim Państwo nas obdarzyli i zapraszamy serdecznie na nasze strony internetowe!