Projekty

Wybrane projekty sponsorowane przez Ecotone i Ecotone Telemetry.

Wspieramy Naukę. Wybrane projekty sponsorowane przez Ecotone i Ecotone Telemetry:

2020

We teamed up with Ecotone Telemetry to give away a GPS transmitter to a project working on Griffon Vulture or Cinereous Vulture conservation in Europe!
https://www.4vultures.org/competition-win-gps-tag-griffon-cinereous-vultures/

Lata poprzednie:

Zingela Safari and River Company
15 lipca 2019 ·
After six months of planning and prep it is finally time to fit 12 GPS loggers kindly sponsored by Ecotone Telemetry to our Giraffe 😁😁
FB

Research of the Saker Falcon migration from the Altai-Sayan Region in 2016-2017

Migration Study of Eagles in the Volga-Ural region in 2016-2017

Altai Saker Falcons are tagged by ECOTONE transmitters

Mountain Altai. Revival of the Saker Falcon in 2017 - VIDEO

ECOTONE TELEMETRY GRANTS 2017

We are pleased to announce the winners of the Ecotone Telemetry Grants 2017 that was held on our website on October 2017.
We received more than 120 projects from all over the world. All of them were very interesting, which did not facilitate our choice.
We are pleased to announce 4 projects, which have got the highest and the same score:

• Dr Stephen Votier “ Assortative mating as a mechanism of change in migratory seabirds”
• Dr Martina Carrete “Energy landscape and bird conservation: movements of griffon vultures and wind-farm development”
• Dr Olivier Gilg “Hunting strategies of the Arctic Fox: a circumpolar and multidisciplinary project:
• Dr Simon Chamaille-Jammes “Navigating the soundscape of fear”

Thank you all for taking part in Ecotone Telemetry GrantS 2017 and time devoted to project preparation.
We would like to offer the other competitors an option to buy our equipment with 25% discount to allow for the implementation of their projects, valid until the end of June 2018.
We will successively contact all applicants to discuss their project and suggest telemetry solutions for them.
The next edition of the Ecotone Grants will be announced this year. You are welcome to attend with new as well as resubmitted applications.

Wspieramy naukę

Od kilku lat prowadzimy akcję wspierania badań naukowych w ramach projektu "Make Science and Get Support". Naukowcy z całego świata, publikujący swoje dane w czasopismach z listy filadelfijskiej otrzymują od firmy Ecotone wsparcie w postaci sprzętu do badań (sieci ornitologiczne. tyczki itp).
Szczegóły projektu (warunki udziału) na stronie ecotone.com.pl (LINK)
Cieszymy się, że projekt został doceniony przez naukowców i napływają do nas kolejne zgłoszenia udziału w naszej akcji. Lista ostatnio zgłoszonych publikacji TUTAJ.

Stop kłusownictwu!

Jeden z ważniejszych projektów realizowanych przez firmę. Jako doświadczeni ornitolodzy i naukowcy zaangażowani w ochronę ptaków przed nielegalnym wyłapywaniem, postanowiliśmy zrobić wszystko aby sieci ornitologiczne przestały być "anonimowe". Podstawowym problemem w przypadku firm produkujących i sprzedających sieci ornitologiczne jest właściwe rozpoznanie czy osoba kupująca a potem używająca sieci w terenie jest właściwie przeszkolona i posiada obowiązujące uprawnienia. Inna kwestią były zgłaszane do nas, odnalezione w terenie sieci, które zostały pozostawione bez nadzoru. Aby skutecznie przeciwdziałać opisanym problemom firma ECOTONE jako standard wprowadziła następujące wymogi:
**LICENCJA **- wszystkie osoby, kupujące sieci ornitologiczne poprzez naszą firmę są zobowiązane do przedstawienia tzw "Licencji obrączkarskiej". Dotyczy to zarówno klientów krajowych jak i zagranicznych. Zdając sobie sprawę, że nie wszędzie standard licencji został wprowadzony (dodatkowo w wielu europejskich krajach nie obejmuje on nietoperzy) dodatkowym (zastępczym) dokumentem jest oficjalne zamówienie bezpośrednio z placówki realizującej badania. Mamy w ten sposób pewność do kogo trafiają sieci oraz gwarancję, że zostaną one użyte w sposób prawidłowy i zgodnie z obowiązującymi w danym kraju przepisami.
**ZNAKOWANIE **- od kilku lat prawie wszystkie produkowane przez nas sieci są indywidualnie oznakowane w sposób trwały. Dzięki oprogramowaniu stworzonemu na nasze potrzeby przez firmę AZB z Gdyni, indywidualne znaki sieci są przypisywane do konkretnych zamówień. W ten sposób w szybki sposób jesteśmy w stanie odszukać zamawiającego daną sieć i skontaktować się z nim.
Oznakowanie sieci jest również ważne dla klienta - w przypadku reklamacji wyrobu w łatwy sposób możemy zidentyfikować konkretną dostawę i sprawdzić ją pod kontem jakości produkcji.